Jak leczyć zaburzenia koncentracji przy stanach lękowych?

Witam, wg mnie fundamentem mojego problemu to koncentracja, problem ze skupieniem i uwagą,wieczny mętlik, nie mogę zebrać myśli i pustka w głowie.To z kolei doprowadziło mnie do zaburzeń psychicznych,stanow lekowych, brakiem wiary, wieczne destrukcyjne myśli i depresji. Od ponad 6 lat lecze się psychiatryczne,w sumie już kilku lekarzy i brałem różne leki. Efekty jezeli są to na krotko,jest radość, panowanie nad myślami ale to mija. Nie wiem co mam robić, brakuje mi siły...

Witam!
Trochę mało szczegółów dotyczących Pańskiej choroby. Wskazane badanie neurologiczne, RM głowy, EEG i podstawowe badania laboratoryjne. Jeżeli wyniki wypadną w granicach normy to wskazana diagnostyka psychiatryczna z testami projekcyjnymi. Po określeniu profilu osobowości, poziomu lęku, podatności na sugestię zastosowanie terapii:odpowiednia psychoterapia, psychoedukacja, w miarę potrzeby wsparcie lekami z grupy SSRI i stabilizatorami napędu i nastroju. Przy słabym efekcie leczniczym modyfikacja lub zmiana metody!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

A jak jest u Pana z suplementacją, przede wszystkim magnezem, wit. B1, B2, B6, B12, kwasem foliowym, wit. D3?
Niedobory w/w również mogą być dodatkową przyczyną symptomów obniżenia zdolności i koncentracji, roztargnienia, amnezji, apatii, stanu prodepresyjnego/depresyjnego, ogólny spadek energii życiowej.

Z mojej strony zachęcam Pana mocno do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Z przesłaniem dla Pana tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com