Jak leczyć zaburzenia lękowe i co znaczą wyniki badań hormonalnych?

Od lat cierpię na zaburzenia lękowe. Ostatnio na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Po porodzie został mi meszek włosków w nietypowych miejscach. Odstawiłam Spironol. Chcę zbadać: TESTOSTERON, ANDROSTENDION, DHEA, DHEA-S, 17OH-PROGESTERONU, PROGESTERON, ESTROGEN, KORTYZOL. Czy przy moich dolegliwościach jeszcze powinnam coś zbadać ? Chcę się zbadać na własną rękę. W których dniach cyklu miesiączkowego dokładnie ? Ile czasu po odstawieniu Spironolu ? Bardzo proszę o odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Z pytaniem zapraszam Panią do ginekologa, który udzieli Pani profesjonalnej wskazówki.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

zaburzenia lekowe można leczyć skutecznie psychoterapią poznawczo - behawioralną. Jest to podejście, które bazuje na badaniach klinicznych. Restrukturyzacja poznawcza pozwala modelować stany emocjonalne i zachowanie w określonym kontekście.

Pozdrawiam serdecznie