Jak leczyć zaburzenia mowy i percepcji u dziecka?

Dzień dobry....córka od września jest w nowej grupie i ma nową panią...nie wiem co już mam robić..córka w sierpniu skończy 6 lat dzisiaj rozmawiałam z jej wychowawczynią i powiedziała że dużo opowiada, ale posiada ubogi zasób słownictwa (zdania są proste a wymowa nadal zachowuje cechy mowy dziecięcej), bardzo się rozprasza i ma trudności ze skupieniem w grupie oraz nie potrafi się skupić na tekście czytanym ( nie wie o czym słucha). Dodatkowo czasami wydaje się jakby córka nie rozumiała o co pani prosi..I kazali nam iść z nią do pedagoga i psychologa.Chodzi córka do logopedy ponieważ zaczęła więcej mówić jak miała 2,5 lat ale niewyraźnie (diagnoza opóźniona wymowa) miała badane słuchu i słuch ma dobry. Czekamy jeszcze na wizytę u neurologa. Martwię się o nią coraz bardziej bo za rok do szkoły i obawiam się że nie da sobie rady...proszę o pomoc gdzie mam się z nią udać z góry dziękuję

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Konieczne będzie skonsultowanie się z psychologiem, pedagogiem zgodnie z tym co zasugerowali w przedszkolu. Ocena neurologa to też jest dobry pomysł zwłaszcza, że wspomina Pani o zaburzeniach koncentracji i wyłączaniu się czy braku skupienia.
Wyniki konsultacji pomogą w opracowaniu planu terapii.

Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu
Również ONLINE

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o terapii
eegbiofeedback:
https://portal.abczdrowie.pl/eegbiofeedback-terapia-ktora-ma-szerokie-zastosowanie