Jak leczyć zaburzenia psychiczne u dorosłego?

Dzień dobry, od pewnego czasu dzieje się ze mną coś dziwnego, chodzi tu o moją psychikę. Planuje wizytę u psychologa ale jak na razie o moich problemach wie tylko moja mama. Mój mąż nie wie jak się czuje i nie chce wiedzieć. Gdy powiedziałam mu że planuje wizytę u psychologa to stwierdzil że jestem nie normalna. I że po co mi to. Byłam zaskoczona jego wypowiedzią, zawiodłam się na nim. Jest mi źle a on tego nie potrafi zrozumieć a takimi słowami dobił mnie jeszcze bardziej. Co robić?

Rzeczywiście spotkanie z psychologiem to dobry pomysł. Nie tylko pomoże Pani zrozumieć emocje i objawy, których Pani doświadcza, ale także pomoże radzić sobie z brakiem akceptacji u bliskich, asertywnością i umiejętnością komunikowania swoich uczuć i oczekiwań. Brak wsparcia czasem pojawia się na początkowym etapie diagnostyki i leczenia, może on wynikać z lęku czy niezrozumienia, wobec objawów. Często jednak z czasem i zmianą udaje się wypracować akceptację i zrozumienie rodziny. Zachecam do cierpliwości, wytrwałości i działania.

Witam Panią
Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim
zachowaniu i występują trudności z efektywnym
radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, należy
jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych,
podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną
oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami,
ze stresem i trudnymi sytuacjami w relacjach z mężem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią.
Pisze Pani, że jest zaniepokojona tym, co dzieje się z Pani psychiką.
Nie wiem co dokładnie ma Pani na myśli, ale na pewno bardzo dobrym pomysłem jest spotkanie z psychoterapeutą ( nie każdy psycholog jest psychoterapeutą, a ten drugi ma znacznie szerszą wiedzę). Na tym właśnie polega jego praca, aby pomagać ludziom, którzy doznają jakiegoś dyskomfortu lub cierpienia natury psychicznej.
Niestety, czasem jeszcze w naszej kulturze pokutuje przekonanie, że z pomocy psychologa/psychoterapeuty korzystają tylko osoby o głebokich zaburzeniach psychicznych, co oczywiście nie jest prawdą.
Gorąco namawiam, niech Pani przestanie planować wizytę u psychologa/psychoterapeuty tylko w końcu się na nią uda, aby ulżyć swemu cierpieniu.

Pozdrawiam i życzę uporania się z problemami,

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoteraeuta.
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/