Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć zaburzenia rozwojowe u 7-latka?

7-letni chłopiec ma zaburzenia rozwojowe oraz brak koncentracji. Dziecko od roku chodzi do zerówki, jedyne litery jakie rozróżnia to tylko 'm', 'a', 'o', 'u', 'e', 's'. Ma system FM, jest bardzo dobry z matematyki i ma wysoki iloraz inteligencji. Ponadto dziecko przejawia wiele agresji, uczęszcza na terapię do psychologa, psychiatry oraz do logopedy. Nie widać żadnych pozytywnych rezultatów. Dziecko przyjmuje leki uspokajające (po których jest w bardzo małym stopniu spokojniejszy). Bardzo często skarży się na bóle głowy i brzucha. Neurolog wysyła nas cały czas do psychologa, ale dziecko jest pod opieką psychologa od 3 roku życia. Na co mogą wskazywać jego problemy? Nikt nie chce pomóc w znalezieniu przyczyny.
KOBIETA, 40 LAT 8 miesięcy temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Proponuję zmienic psychologa. Jeśli przez cztery lata nie widać poprawy, która absolutnie powinna mieć miejsce, to najprawdopodobniej stosowane metody są niewystarczające. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy