Jak leczyć zaburzenia rozwojowe u 7-latka?

7-letni chłopiec ma zaburzenia rozwojowe oraz brak koncentracji. Dziecko od roku chodzi do zerówki, jedyne litery jakie rozróżnia to tylko 'm', 'a', 'o', 'u', 'e', 's'. Ma system FM, jest bardzo dobry z matematyki i ma wysoki iloraz inteligencji. Ponadto dziecko przejawia wiele agresji, uczęszcza na terapię do psychologa, psychiatry oraz do logopedy. Nie widać żadnych pozytywnych rezultatów. Dziecko przyjmuje leki uspokajające (po których jest w bardzo małym stopniu spokojniejszy). Bardzo często skarży się na bóle głowy i brzucha. Neurolog wysyła nas cały czas do psychologa, ale dziecko jest pod opieką psychologa od 3 roku życia. Na co mogą wskazywać jego problemy? Nikt nie chce pomóc w znalezieniu przyczyny.

Proponuję zmienic psychologa. Jeśli przez cztery lata nie widać poprawy, która absolutnie powinna mieć miejsce, to najprawdopodobniej stosowane metody są niewystarczające. Pozdrawiam