Jak leczyć zaburzenia snu u 40-latki?

Mam 39 lat, od dłuższego czasu chorowałam co przełożyło się na wyczerpanie i problemy ze snem. Pojawiło sie napięcie o ból w klatce piersiowej. Nawet po nasenie się budzę w nocy. Konsultowalam się z dwoma lekarzami co do leku na noc obaj zlecili trittico CR. Co do leku głównego asertin 50. Ktory wzięłam i już po pierwszej dawce czułam się jak piana i przestraszył mnie moja reakcja. Drugi zalecił elicea q trap 5 mg.cierpie na bezsenność i napięcie. Oraz lęk. Nie wiem komu zaufać bo czuję się źle i nie chciałabym eksperymentować na sobie. W przeszłości miałam problem ze sn ok 8 lat temu i pomógł mi pramolan 50 i hydroksyzyna, teraz się nie sprawdziło.

Może warto byłoby skonsultować się z psychologiem? Zmęczenie i problemy ze snem można skutecznie "ogarnąć" za pomocą psychoterapii, niekoniecznie trzeba faszerować się lekami, zwłaszcza że jak sama Pani pisze, nie chce Pani na sobie eksperymentować. Kontakt z psychoterapeutą z pewnością nie zaszkodzi a najprawdopodobniej pomoże. Pozdrawiam i trzymam kciuki!