Jak leczyć zanik libido?

Dzień dobry, Mam 24 lata, Problem z którym się zmagam to totalny zanik libido trwający już kilka lat. Ostatnio współżyłam z partnerem, z którym rozstałam się ponad trzy lata temu. Będąc sama tłumiłam przez pewien okres potrzeby fizyczne, przez co te potrzeby kompletnie zanikły. Czy istnieje jakiś lek mogący przywrócić libido? Więcej informacji zamieściłam w linku ponieważ w tym pytaniu obowiązuje limit znaków. https://forum.abczdrowie.pl/forum-seks/1932460,kilkuletni-zanik-libido-u-kobiety

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Duży wpływ na osłabienie libido ma stres, bezsenność i ogólne problemy podłoża psychicznego. Po dłuższej przerwie od seksu również ochota na współżycie zanika ale wszystko można przywrócić do normy. Przede wszystkim jeżeli występują jakieś objawy podłoża psychicznego należy się z nimi uporać natomiast można również użyć afrodyzjaków: gorzka czekolada, czerwone wino etc., a nawet kawa przyczyniają się do zwiększenia libido.

Pozdrawiam.

Witam,
Warto skorzystać z konsultacji z seksuologiem, dobrze by było gdyby jednocześnie był terapeutą. W sytuacji kiedy nie współżyje Pani przez dłuższy czas, uśpienie libida jest naturalne. Jest wiele czynników, które mogą je zaburzać jak m.in. : stres, nieregularny tryb życia, a nawet wysiłkowe uprawianie sportu czy niewłaściwa dieta.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek