Jak leczyć zapalenie błony śluzowej jelita u dziecka?

Witam, W wieku 2 lata i 10 mc z powodu delikatnej, ale długotrwałej chrypki podczas wizyty u laryngologa stwierdzono u córki zapalenie błony śluzowej przełyku, po 1 mc przyjmowania Helicid 10 mg podaczas badania u laryngologa stwierdzono nieznaczną poprawę. Wykonano ph-metriię, która wykazała obecność kwaśnego refluksu żołądkowo-przełykowego o niewielkim nasileniu, liczba refluksów 160, łączny czas pH<4 - 5,8%. Córce zalecono podawać Helicid 20 mg przez 28 dni, następnie 10 mg przez 14 dni. Córka ma po tym leku częste, śmierdzące gazy i nieco wzdęty brzuch, choć nie skarży się na bóle brzucha. Czy to normalne na początku przyjmowania leku? Czy powinna przyjmować jakieś inne leki z grupy PPI? Po 10 mg też miała gazy, ale nie tak uporczywe, jednak ta dawka nie pomogła, proszę o radę

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza gastroenterologa i postępować zgodnie z jego zaleceniami