Jak leczyć zapalenie błony śluzowej przełyku?

skonczylam kuracje lekiem Pylera, bralam do tego dexillant 2 razy dziennie, czy powinnam kontynuowac zazywanie dexillantu, niestety w ciagu nastepnych 10 dni nie mam kontaktu z lekarzem prowadzacym i nie wiem jak postapic. Rozpoznanie: zapalenie blony zoladka w stopniu srednim z ogniskami metaplazji, przewlekle zapalenie przelyku, helicobacter pozytywny przed kuracja Pylera. dziekuej

Najlepiej podtrzymać leczenie na niskich dawkach np. leku Dexilant raz dziennie i spokojnie, planowo skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Dobrze by było w takim przypadku wykonać kontrolną gastroskopię po leczeniu. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.