Jak leczyć zapalenie krtani i ropienie oka u dziecka?

Dzień dobry, bardzo proszę poradę. Mój 4-letni syn ma dwa razy w miesiącu wirusowe zapalenie krtani. Chodzi do przedszkola 8 dni, a następne 14 jest w domu bo ma zapalenie krtani. Jak miał 2 lata robiliśmy mu testy alergologiczne wziewne i pokarmowe, ale nie wykazały alergii. Wystarczy, że syn ma katar, zaraz występuje szczekający kaszel. Zauważyłam ostatnio, że zapalenie spojówki występuje równoznacznie z zapaleniem krtani. Stosujemy wtedy antybiotyk do oka, bo 1 oko bardzo ropieje. Czy jakaś bakteria w oku może wywoływać zapalenie krtani ? Co zrobić by zminimalizować tak częste zapalenia ? Drugą sprawną jest właśnie te jedno ropiejące oko. Już w 1 dniu życia syn miał ropiejące oko i był podany antybiotyk... i często nawraca się zapalenie spojówki... Czy zabieg Credego w jednym oku mógł być przeoczony ? Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuje.

Takie myślenie prowadzi tylko i wyłącznie do leczenia efektu końcowego w tym przypadku trzeba znaleźć przyczynę jedną wspólną tych wszystkich objawów lub kilka osobnych współistniejących przyczyn tego co się dzieje Moim zdaniem trzeba dziecka zbadać laryngologiczne i wykluczyć przerost migdałka gardłowego przerost małżowin nosowych przewlekłe zapalenie zatok lub inne patologię ponieważ może to być przyczyną takiego stanu nie rzadko zdarza się że przerośnięty migdałek gardłowy daje tego typu dolegliwości A rodzice nie zauważają tego że dziecko stopniowo coraz gorzej oddycha spływająca wydzielina bardzo szybko podrażnia krtań dziecko jest w tak zwanej gotowości infekcyjnej i bardzo szybko reaguje obrzękiem błon śluzowych górnych dróg oddechowych oraz krtani niedrożność nosa oraz stan zapalny sprzyjają przeniesieniu zakażenia na drogi łzowe nigdy anatomia nie jest identyczna po obu stronach w związku z tym może być taka sytuacja że drogi łzowe po jednej stronie są szersze i dzięki temu infekcja przedostaje się łatwiej niż po stronie przeciwnej zabiera tego nie ma z tym nic wspólnego w tym wieku i na pewno nie był zaniechany po jednej stronie