Jak leczyć zapalenie krtani u tak małego dziecka?

Witam. Mój synek ma obecnie 14 miesięcy . Przed majówką zachorował pierwszy raz na zapalenie krtani, lekarka przepisała nebbud do inhalacji - pomogło. Po 3 tygodniach nastąpił nawrót i znowu został przepisany nebbud i zyrtec 10 kropli . Synek miał inhalacje aż przez 10 dni 1 ampułka 0,25mg dwa razy dziennie . Po odstawieniu raptem po 4 dniach nastąpił nawrot i znowu powrót do nebbudu i brał go 4 dni w czwartek został odstawiony dzisiaj mamy sobote a synek sie obudził i znowu ma kaszel z brzydkim krtaniowym odgłosem . Nigdzie nie może wyjść bo momentalnie ma problemy z krtanią siedzi w domu i jest to samo a lekarze przypisują tylko sterydy . Zyrtec przyjmuje cały czas a mi ręce opadają bo ile można być na tych inhalacjach . Syn nie gorączkuje ani nie ma kataru raz przy zapaleniu krtani miał zapalenie spojówek . Mam wrażenie jakby sie to miało nigdy nie skończyć . Lekarka mówi, że to wirusowe ale czy w ogóle możliwe ? Dawno chyba powinno ustąpić samoistnie a tu coraz gorzej .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Być może wskazane będą dokładniejsze badania na oddziale pediatrycznym. Radziłbym, skonsultować się ponownie z pediatrą