Jak leczyć zapalenie nerwu wzrokowego?

Piszę jeszcze raz. Poszukuję okulisty, który podjąłby się zdiagnozowania i ew. leczenia. Jest to mężczyzna - 85 lat. w młodości miał stwierdzone zapalenie nerwu wzrokowego. Wyszedł z tego. Obecnie bardzo słabo widzi. Bywał u wielu okulistów - praktycznie nic mu nie powiedziano. Ciśnienie w gałkach ma w normie. Niektórzy lekarze sugerowali jaskrę. Dzisiaj robił badanie OCT - siatkówka i plamka żółta w porz. Powiedziane miał, że ma zniszczony nerw, ale nic o zapaleniu i o jaskrze.

Witam.Nerw wzrokowy może ulec uszkodzeniu z przyczyn nie okulistycznych. Może być tak że zanika z powodu np. boreliozy lub choroby neurologicznej.jeżeli okulisty wykluczył choroby oka to idziemy do neurologa. Nerwy bardzo powoli się regenerują. Jest taki lek Citicolina na regenerację. Proszę porozmawiać z neurologiem. Wskazany rezonans czy nie ma udaru lub SM itp oraz badanie neurologiczne go pola widzenia celem monitoringu wielkości uszkodzenia. Pozdrawiam serdecznie