Jak leczyć zapalenie pochwy?

Miałam mocne zapalenie pochwy brałam 8 tabletek z antybiotykiem, później 6 tabletek na odbudowanie flory bakteryjnej też dopochwowe. Po skończonej kuracji odczuwam nadal mocne pieczenie . Co powinnam w takiej sytuacji zrobić zakupic maść ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim takie leczenie powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty. On na podstawie badania będzie mógł zróżnicować typ infekcji i zalecić odpowiednie leczenie. Po kuracji powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną, w trakcie której monitoruje się efekty leczenia i ewentualnie modyfikuje terapię. Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy potrzebuje Pani teraz maści, ponieważ na podstawie samych objawów, bez osobistego badania, nie jestem w stanie stwierdzić co było przyczyną Pani dolegliwości. dlatego w takim wypadku wizyta u lekarza jest niezbędna.