Jak leczyć zapalenie torebki maziowej?

Panie doktorze - około 8 m-cy temu naderwałem prawą rękę dżwigając drzwi , ręka za 3 dni stała się fioletowa /krwiak?/Stosowałem Heparizen 1000 żel i po 7 tygodniach ręka wróciła do normy. Po krótkim czasie zauwazyłem piłeczke na łokciu udałem sie do lek.chirurga stwierdził zapalenie torebki maziowej ściagnał ok 100ml krwi wstrzyknał Diprophos i było ok.Po 2 miesiącach ponownie ten sam lekarz wykonał powtórnie nakłucie wszak sytuacja sie powtórzyła/nie ukrywam ręke przeciązyłem . Jak leczyc?

Trzeba powtórzyć najlepiej podanie leków przeciwzapalnych w formie miejscowej czyli dostawowej i ogólnej. Oczywiście trzeba w tej sprawie skonsultować się ponownie z ortopedą i to on musi zadecydować po badaniu bezpośrednim o dalszym sposobie postępowania.

Domyślam się, że chodzi o kaletkę maziową... Po pierwsze - nie przeciążać. Po wysiłku - ochładzać (coldpack). Wykluczyć bakteriozę. Pozdrawiam