Jak leczyć zapalenie wysiękowe stawu kolanowego?

Dzień dobry. Mam 36 lat.Ogólny stan zdrowia lepirj niż dobry. Ostatnio stwierdzono u mnie zapalenie wysiękowe stawu kolanowego prawego. JAK POWINNO WYGLĄDAĆ ODPOWIEDNIE LECZENIE. Nadnienię tylko że mam stwierdzoną nadczynnośc tarczycy i przyjmuję Thyrozol 5 mg 1 tab.dziennie. Pozdrawiam Jarosław

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie są znane metody lecznicze o udokumentowanej skuteczności wobec tej choroby. Opisywane jest leczenie za pomocą leków przeciwmalarycznych i soli złota[5]. Opisano kilka przypadków skutecznego leczenia przy pomocy małych dawek kolchicyny stosowanej przez wiele miesięcy. Sugerowałbym jednak udać się z problemem do ortopedy.