Jak leczyć zapalenie żołądka oraz Helicobakter pylori?

Dzień dobry, ostatnio a dokładniej w czwartek 14.09.17 miałam robioną gastroskopie. Okazało się, że mam zapalenie żołądka oraz Hrlicobakter pylori dostałam antybiotyk klabax i kilka innych. Miałam tez lekką gorączkę. Około 4 dni podczas brania antybiotyku powiekszył mi się jeden węzeł chłonny po prawej stronie, dodatkowo zobaczyłam na migdałku również po prawej stronie białe plamki i lekkie uczucie, ze coś tam mam. Biorę już 10 dni antybiotyk 500 klabax wezeł nadal powiększony, migdał też.

Trzeba skończyć antybiotykoterapię i poczekać jeszcze kilka dni oceniając co będzie się dalej działo. Jeśli dolegliwości, powiększony węzeł chłonny i zmiany w migdałku nie ustąpią trzeba udać się na kontrole do lekarza prowadzącego.