Jak leczyć zaparcia u 2-tygodniowego dziecka?

Witam. Synek ma 2 tygodnie. Pokarm już straciłam. Jest na bebilonie 1 i ma zaparcia. Podaję mu wodę przed każdym posiłkiem a i tak ma problemy czy powinnam spróbować jeszcze probiotyki czy zmienić mleko?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oddawanie stolców twardych, spieczonych i/lub utrudnione, wymagające wysiłku wydalanie kału oraz defekacje w odstępach większych niż 3 dni przez 2 lub więcej tygodni - jeśli występują te objawy, to dopiero możemy mówić o zaparciach. Takie objawy wymagają diagnostyki u pediatry, dlatego powinna Pani u niego zasięgnąć opinii.