Jak leczyć zaparcia u rocznego chłopca?

Witam. Mój synek od 11 miesiąc życia boryka się z zaparciami. Aktualnie ma skończone 15 miesięcy. Dodam, że synek robi kupki raz dziennie, czasem nawet 2 razy dziennie, lecz strasznie przy tym płacze i robi twarde, zbite kupki. Już nie wiem co robić. Byliśmy u pediatry raz, drugi, dostaliśmy najpierw syrop, który zbytnio nie pomagał, następnie saszetki Xenna Balanc Junior i zrobili tsh które wyszło ok. Później kupiłam sama Dicopeg, w ulotce napisana jedna saszetka co 24h więc tak robiłam, podawać nie dłużej jak 30 dni więc też tak było. Po postawieniu minęło może 3- 5 dni i problem wrócił, synek strasznie kupię nóżkami, płacze, pręży się. Synek je wszystko,gotowane parówki, kaszke manna na mleku 1,5%,kanapki z szynką, serkiem,bardzo lubi ogórki korniszone jak i surowe, wręcz uwielbia. Zjada wszystkie zupki,mieska. Dodam, że gotuje sama. Synek nie je słodycz, jak już to jakieś fale ryzowe,paluszki słone, chrupki kukurydziane ale wszystko w rozsądnych ilościach. Od małego pije tylko wodę, pije jej bardzo dużo, w ciągu dnia do wieczora wypije jakieś 1,5l. Dużo się rusza. Nie wiem już jak pomóc synkowi, widzę że bardzo go to męczy. Jabłka nie pomagają. Proszę o radę, do jakiego lekarza się zgłosić, jakie badania wykonać. Może coś z dietą jest nie tak. Synek nie jest ani otyły ani wychudozny l, jest normalnym bardzo silnym chłopcem.

Proszę spróbować codziennie podawać synowi owsiankę z morelami lu suszone śliwki, jeśli nie ma przeciwwskazań. Wiele dzieci je lubi i przynosi to poprawę. Poza tym wskazana jest konsultacja gastroenterologiczna, wykonanie usg brzucha, ewentualnie porada dietetyka.