Jak leczyć zatkanie nosa w nocy?

Problem z oddychaniem prawą dziurką w nocy. Witam. Mój problem polega na nieustannym zatykaniu się prawej dziurki od nosa w nocy. W ciągu dnia nos jest drożny, problem występuje zawsze w nocy. Praktycznie codziennie budzę się około 3 -4 w nocy i muszę zakroplić (xylometazolin) prawą dziurkę, by móc iść dalej spać. Jestem przez to niewyspany i nerwowy. Byłem już u wielu laryngologów, a także przeszedłem operację przegrody nosa, oraz zabiegi kriochirurgiczny oraz celon zmniejszający małżowiny nosowe. Choć zabiegi pomogły, gdyż wcześniej zatkany był cały nos (również w dzień), to problem dalej występuje i utrudnia życie. Oprócz tego miałem wykonywaną tomografię zatok, która wykazała, że przegroda pomimo zabiegu nadal jest trochę skrzywiona oraz występują zmiany przerostowe w zatoce szczękowej. Po kolejnej konsultacji laryngologicznej dowiedziałem się, że prawdopodobnie są to polipy od zęba leczonego kanałowo i nie mają one wpływu na zatykanie nosa w nocy. Najgorsze jest to, że nie mam jak tej zatykającej prawej strony pokazać u lekarza, ponieważ problem występuje zawsze w nocy ! Czy są może jacyś laryngologowie przyjmujący w całodobowo ? Wizyta lekarska w ciągu dnia, gdy dziurka jest drożna nie ma sensu, gdyż wszystko wygląda prawidłowo. Jestem przekonany, że rozwiązaniem jest zbadanie nosa podczas gdy jest zatkany, czyli w nocy.

Przyjedź damy radę a wcześniej wyrzuć z łóżka wszelkie pierze, merynosy itd i zrób sobie testy alergiczne z krwi wziewne i pokarmowe a no i przegrodę Pana nosa ktoś zoperował nie teges.