Jak leczyć zatoki i spływającą wydzielinę do gardła?

Witam od 3 tygodni mam bole glowy i splywajaca przezroczysta wydzieline z nosa do gardla wydzielina podraznia gardlo i wtedy troszke kaszle gardlo jest lekko rozowe ,moj lekarz mowi ze to moze mala infekcja w zatokach nie zlecil rtg tylko krople do nosa i syrop wrocilam do lekarza poniewaz to nie pomaga i wrocilam z lekiem p bolowym co mam dalej robic glowa boli w okolicy czola nie boli podczas pochylania

Witam serdecznie.
Niestety leczenie zapalenia zatok jest sprawą żmudną i długotrwałą. Leczenie polega na podawaniu leków obkurczających ujścia zatok przynosowych i błonę śluzową nosa, leków przeciwzapalnych oraz (w przypadkach przedłużających się zakażeń) antybiotyków. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego.