Jak leczyć zdiagnozowane zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane?

Witam, mam zdiagnozowane zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane. od kilku miesięcy biorę lek Alventa 75 1 tabl. rano i Kwentiax 25 połówka na noc. Z powodu bólów głowy po leku Alventa lekarz zmianił mi całkowicie oba te leki na Flunaxol 0,5 - 2 x1 i Miravil 50 mg 1 tabl na noc. Lekarz powiedział,żeby tamte tabletki po prostu odstawić i zacząć brać nowe, czy to właściwe postępowanie? chodzi mi o nagłe odstawienie leków, o możliwośc wystąpienia objawów odstawiennych

Witam Panią
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę
czy odstawienie leku, co w dużej mierze
zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
Czasami może wystąpić zespół odstawienny.
Kwestię skutków ubocznych stosowanych leków
oraz wszelkie obawy a także zaobserwowane objawy
powinna Pani konsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków
i w razie potrzeby może modyfikować sposób leczenia.
W terapii zaburzeń depresyjno-lękowych mieszanych
stosuje się dwa podstawowe środki: leki oraz psychoterapię.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia
zaburzeń depresyjno-lękowych oraz ich konsekwencji.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami choroby oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

jeżeli przeczyta Pani moje strony internetowe i poniższy wywiad zrozumie Pani pewnie, dlaczego jestem
przeciwnikiem leczenia tego typu zaburzeń farmakologicznie.

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Medykamenty leczą objawy a nie przyczyny. Tak naprawdę lekarz strzela na ślepo co Pani doświadcza właśnie na sobie. Mimo to nie powinna Pani mieć żadnych objawów odstawiennych. Jednak radziłbym przynajmniej podjąć leczenie psychoterapeutyczne jako wsparcie, jeżeli nie potrafi Pan sobie poradzić
bez leków.

Pozdrawiam miło