Jak leczyć zdiagnozowany złośliwy nowotwór piersi G2?

Witam kobieta lat 61 zdiagnozowany złośliwy nowotwór piersi G2 , bez przerzutów , jestem po pierwszej chemioterapii i z czym mam problem ... -ogólne osłabienie organizmu , męczące jest krojenie warzyw na zupe nie mówie o wejsciu na 4 pietro . Wieczorami jest mi zimno jak przy Grypie .. czy to normalne objawy ? stosuje czepek pax , włosy nie wypadają , nie miałam biegunek , gorączki , wymiotów ... 7 maja kolejna chemia .

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać zarówno z samej chemioterapii, z chorób towarzyszących, jak i z anemii (ale zmiany w morfologii wynikać będą od rodzaju stosowanej 'chemii'). Jeśli chodzi o prognozowanie pani stanu ogólnego to najbardziej dokładnych informacji może pani udzielić pani lekarz prowadzący (onkolog), który zleci również niezbędne badania kontrolne (m.in. morfologię krwi z rozmazem ręcznym) i zaleci właściwe postępowanie.