Jak leczyć Zespół Chiariego?

Witam czy mogłabym zasięgnąć porady pana Dr. Chrzanowskiego czy mam szanse na poprawę zdrowia, stwierdzono u mnie Zespół Chiariego 1 stopnia. bardzo źle się czuję nie mogę normalnie funkcjonować. Proszę również o namiary do lekarza. Pozdrawiam Jola

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje wiele metod leczenia operacyjnego zespołu Chiariego typu I różniących się radykalnością odbarczenia struktur okolicy złącza szczytowo-potylicznego. W 2001 r. w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Warszawie wprowadzono technikę odbarczenia szczytowo-potylicznego bez nacinania pajęczynówki i z plastyką opony twardej co znacznie poprawiło powodzenie operacji. Proszę skorzystać z porady właśnie w tej jednostce.

Obecność tego typu zespołu nie zawsze wymaga działań neurochirurga.
Tu decyzja musi być podjęta b.rozważnie .
I tylko wtedy gdy są określone objawy kliniczne.
U wielu pacjentów wykrywa się obecność zespołu przypadkowo wykonując badania NMR głowy z różnych powodów.

Pozdrawiam