Jak leczyć zespół lęku uogólnionego?

Witam, chciałabym poradzić sobie z zespołem lęku uogolnionego bez leków. Obecnie stres i strach przed pomyłką w pracy i czymś złym co może się stać, powoduje u mnie wrecz obsesje i nie mogę się uwolnić od tego. Wstępnie poszłam do terapeuty, ale terapia w nurcie Gesalt kompletnie mi nie pomagała, czułam się irracjonalnie. Chciałabym spróbować u innego specjalisty, tylko w jakim nurcie najlepiej pracować przy takich problemach? Kiedyś chodziłam na terapię dla dda i bardzo mi to pomogło więc wiem, ze to działa, ale nie chce znowu być poddana "gesaltowym scenariuszem". Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do podjęcia psychoterapii, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która wykazuje się efektywną forma terapii, w leczeniu symptomów lękowych/nerwicowych.

Serdeczności oraz pomyślności w codzienności Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Tak naprawdę, wszystkie nurty psychoterapeutyczne zajmują się
leczeniem zaburzeń lękowych.
Terapia powinna być zindywidualizowana, to znaczy
dostosowana do problemu, potrzeb i możliwości
psychofizycznych pacjenta.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę Pani lęków i przeżywanego
stresu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Ważne, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie odpowiedniej
dla Pani psychoterapii i systematycznie w niej uczestniczyła,
bowiem skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od nurtu,
w jakim pracuje terapeuta, ile od systematyczności i zaangażowania
osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl