Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć zespół przewlekłego zmęczenia i EBV?

Mam zespół przewlekłego zmeczenia. stan pogdorączkowy od 2 miesięcy i stwierdzony EBV. Czuje się słaba, a lekarze mówią, że nie ma na to leków i trzeba się przemeczyć. Tyle, że ja już nie daje sobię z tym rady i zaczynam się załamywać psychicznie. Co robić? Da się coś?
KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Taki stan może wskazywać na początek choroby układowej, autoimmunologicznej na tle EBV. Na obecnym etapie wskazany higieniczny tryb życia, ograniczenie stresów, porządna suplementacja witamin, w tym przede wszystkim B, C i D, dieta z ograniczeniem glutenu, białka i tłuszczu zwierzęcego, a bogatsza w produkty takie jak sezam, oliwki, awokado, kiełki, ryż, orzechy włoskie, banany, kokos, itp. Jeśli rozwija się na tym tle depresja, to trzeba ją starannie leczyć.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety