Jak leczyć zgnieciony kawałek policzka?

Dzień dobry. Tydzień temu miałem usunięty ząb, ósemkę. Po zabiegu gdy zeszła opuchlizna okazało się że część policzka zawinęła sie pomiedzy policzek a dziąsło. Mam teraz duży zgnieciony kawałek policzka ktory boli i irytuje. Czy to się wstąpi czy coś muszę zrobić. Proszę o pomoc...

Piotr Brzezik

Witam, nie wiem dobrze zrozumiałem Pana pytanie, chodzi o to, że błona śluzowa policzka wchodzi w miejsce po usuniętym zębie? Sugerowałbym wizytę u stomatologa.

Witam,
jeśli występują dolegliwości bólowe konieczna jest niezwłoczna wizyta kontrolna u stomatologa. Do czasu wizyty można dodatkowo delikatnie płukać jamę ustną płynem z antyseptykiem (np. chlorheksydyną) by zmniejszyć szansę na zakażenie rany po usunięciu zęba i w okolicy policzka.
Pozdrawiam