Jak leczyć zgrubienie na powiece?

Mam zgrubienie na powiece, nie schodzi mi to. Nie boli mnie to, ale przeszkadza mała kuleczka. Czy jest jakiś domowy sposób na to czy muszę iść do lekarza okulisty?

ponad rok temu

Witam!

Opis grudki zawiera zbyt mało szczegółów. Być może jest to zwykła brodawka, a może być to gradówka. Najlepiej udać się do lekarza okulisty celem zróżnicowania opisywanej zmiany i wdrożenia ewentualnego leczenia.
Na gradówkę domowym sposobem jest ciepły okład i masaż zmiany.

Pozdrawiam serdecznie!