Jak leczyć zmęczenie, bezsenność I ciągły lęk?

Dzień dobry Państwu. Prowadzę własną działalność i od dwóch lat mam kłopoty finansowe. Ostatnio też doszła sytuacja z małżonką, która zdecydowała się rozwieść. Od roku słabo sypiam. Zasypiam około 21, Po czym budzę się o północy i do rana jestem jakby w półśnie. Rano jestem bardzo zmęczony. Do tego dochodzi ciągły lęk (niepokój), ból brzucha, mdłości, a także brak apetytu (od początku roku straciłem 12kg). Wieczorem jestem tak zmęczony, że nie mam na nic siły. Proszę o jakąś poradę.

Zachęcam do skontaktowania się z lekarzem psychiatra oraz psychologiem, psychoterapeutą. Podjęcie leczenia i psychoterapii jest najlepszym wyjściem. Opisane objawy mogą być objawami depresyjnymi lub nerwicowymi związanymi z życiowym kryzysem. Specjalista pomoże Panu nie tylko poradzić sobie z objawami, ale także głębszymi przyczynami kryzysu i zaburzeń. Warto działać.

Witam Pana,
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
lęki, depresja, zaburzenia nerwicowe…
Pana objawy sugerują zaburzenia lękowe.
Zaburzenia nerwicowe (lękowe) mogą powodować dolegliwości,
które Pan opisuje.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do bezsenności
i innych zaburzeń.
Aby wyleczyć bezsenność oraz towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych, bezsenności
oraz jej konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl