Jak leczyć zmianę na powiece?

dzień dobry, Od pewnego czasu na jednej z powiek robi mi się zmiana, jest to coś w rodzaju liszaju, takie miejscowo złuszczające się i swędzi. Lekarz zapisał mi dicortineff, najpierw pomagał. od skończenia stosowania zmiana się zrobiła w tym samym miejscu za półtora roku.Znowu go zastosowałam i pomagał na pewien czas, ale zauważyłam, że po pewnym czasie powracało,najpierw po pół roku, a potem coraz częściej, aż w pewnym momencie nie chciało zejść. Dostałam od lekarza cortineff,tym razem w maści. Na pewien czas pomógł, ale na krótki czas. Stosowałam go dwa tygodnie i od odstawienia zmiana wróciła za półtora miesiąca.Po przerwie powtórzyłam leczenie i znowu od odstawienia maści zmiana powróciła za miesiąc. Lekarka prowadząca powiedziała, że mam stosować to długo, żeby pomogło. Z kolei konsultowałam też to z innym lekarzem i powiedział, że długie stosowanie sterydu może zaszkodzić i dlatego boję się tego dłużej stosować. Uważam, że stosuję to i tak zbyt długo i gdyby miało pomóc to by pomogło. Bardzo proszę o pomoc czy może są inne na to leki skuteczniejsze, jak inaczej można to zlikwidować i zapobiegać, żeby się nie robiło. Zmiana jest uciążliwa i swędzi. Nie wiem co mam robić czy mam dalej stosować steryd,czy może są jakieś skuteczne leki bez sterydu. Raczej w większości wiem, że odradzają długie stosowanie sterydu.Boję się sterydu, że sobie zaszkodzę i nie wiem co mam robić. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się nakonsultację do lekarza dermatologa oraz ew do lekarza chirurga plastycznego aby ocenić dalsze postępowanie.