jak leczyć zmianę w oku?

Witam. Mam na imie Andrzej, 47 lat . W jednym z oku zauważyłem dziś białą o nieregularnych kształtach zgrubienie jakby typu galaretkowego-Często bywam o okulisty z powodu swędzenia i bólu pod powiekami (ale za każdym razem słyszę,że tam nic nie ma a ja dalej mrugam często bo coś tam czuje, czasem też oczy strasznie się lepią )- ostatnio dawkowałem krople Opatanol-wcześniej Zabak , sterydy i antybiotyki .Cały czas nawilżam oczy kroplami bez konserwantów : Bepanthen Eye - 3 - 4 razy dziennie. Dolegliwość wciąż trwają( pół roku ). Sądząc że to na tle alergicznym - usunąłem wszelkie dywany , poduchy z pierza itp sprawy . Mieszkanie czyszczę od kurzu dokładnie . Podejrzewałem również roztocza typu nóżynca a co za tym 2 razy dziennie nagrzewałem oczy sauną do twarzy i czyściłem powieki rzęsy środkami denttox . W najbliższym czasie wybieram się do lekarza alergologa , Proszę o jakieś wskazówki czy w dobrym kierunku zmierza moje leczenie co mógłbym jeszcze zrobić a może coś nie tak robię . Pozdrawiam Andrzej L.

Wtam,
mam wrażenie z Pana opisu że cierpi Pan na zespół suchego oka , po prostu.
Nie przejdzie to niestety ze względu na jakość naszego życia i zanieczyszczenia środowiska.

Trzeba byłoby pokusić się o mocniejsze krople nawilżające i proszę zalóżyć sobie zatyczki do punktów łzowych.
Sama je mam i jest o wiele lepiej.

Jeżlei to nie pomoże trzba zrobić badanie raz jeszcze.