Jak leczyć zmiany w bliźnie po cesarskim cięciu?

Dzień dobry Mam 33 lata w 2011 roku mając wówczas 23 przeszlam pierwszą operacje resekcji jajnika W pozniejszych latach ponownie bylam operowana z innych przyczyn ostatnia z nich byla w grudniu 2014 r. Oprócz operacji ze względow zdrowotnych przeszlam dwa cięcia cesarskie . Moj problem polega na tym że od 2016 roku blizna pooperacyjna samoistnie otworzyla się ranie ktora nie chce sie goic do dzis towarzyszy wyciek krwi oraz ropy . Moje wizyty u specjalistów konczyly się zalozeniem opatrunku i odeslaniem do domu . Nadmienie iz z problemem zmagam sie do teraz . Kolejne moje pytanie yo jaki czas trwa rozpuszczalnosc szwow wewnętrznych ? W moim przypadku one wcale sie nie rozpuszczają co wiecej pękają i ranią mnie od srodka Sa namacalne oraz widoczne przez powloki brzuszne Czy to jest normalne czy jeatem po prostu pechowym czlowiekiem Dziekije za poświęcony czas pozdrawiam serdecznie

Najprawdopodobniej przyczyną wycieku może być zainfekowany szew podskórny, należy to opracować chirurgicznie i ogólnie zastosować antybiotyk, zgodnie z posiewem i antybiogramem, do rany można też zastosować specjalistyczne opatrunki. Okres rozpuszczalności szwów jest różny, niektóre szwy zakładane w powłoki są nierozpuszczalne i pozostają na zawsze.