Jak leczyć żółty katar u dziecka?

co podawać dziecku z żółtym katarem.Tak dziecko ma od pięciu tygodni gęsty żółty katar.Była na antybiotyki ospamox trzy tygodnie temu.Nic nie pomógł.Od tygodnia doszedł katar.Pediatra w nasZej przychodni powiedział że na katar nie ma antybiotyku.Kazał stosować dicortineff do nosa.a Pan twierdzi że jest do ucha.komu zaufać?

Myślę że dobrze by było wykonać bakteryjny posiew z nosa. Laryngolog .