Jak leczyć zwyrodnienie kraciaste siatkówki?

Witam, Jestem kobietą i mam 25 lat. 3 tygodnie temu stwierdzono u mnie zwyrodnienie kraciaste siatkówki na obu oczach i na jednym dodatkowo w kształcie śladu ślimaka. Do tego zagęszczenie szkliste. Mam spore męty (są to czarne smugi ,pajęczynki) poruszające się wraz z ruchem gałek ocznych. Zrobiono mi w szpitalu USG I OCT. Jednak nie została przeprowadzona laseroterapia odwodu siatkówek. Mam się nie schylać i nie dźwigać lecz pracuję fizycznie w sklepie jako ekspedientka. Powinnam się martwić? Mam iść do innego szpitala?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z okulista w dużym ośrodku klinicznym.