Jak leczyć zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego?

Hej, mój ból głowy jest często, wiem że mam zwyrodnienie kręgu szyjnego to może być od tego też co tu przeczytałam byłam nastawiana raz, zaliczyłam rehabilitację odcinka szyjnego był spokój jakiś czas, teraz od dwóch tygodni nie mogę ruszać głową tak mnie boli okolica karku i lewego boku od pewnego czasu puchną mi palce u rąk i okropnie bolą i tak trzyma parę godzin dnia, czy to jest wszystko powiązane od zwyrodnienia szyjnego jeżeli tak to do jakiego mam się udać lekarza bo lekarz domowy daje mi tylko leki przeciw bólowe i każe ćwiczyć. Czy to coś pomaga nie wcale nie, jak mogę leczyć te zwyrodnienie nie mogę długo siedzieć w samochodzie jako pasażer w domu w fotelu do god tylko wytrzymam siedzenie i koniec wstać ciężko ból okropny nie mogę się przesilać bo wiem że drugiego dnia nie wstanę z łóżka mam 30l Proszę o pomoc i radę

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy mogą mieć związek zarówno ze zwyrodnieniem kręgosłupa jak i zupełnie innym schorzeniem współistniejącym. By to zweryfikować, koniecznie trzeba byłoby dokładnie Panią zbadać neurologicznie, oraz zlecić obrazowe badania dodatkowe. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni stan Pani zdrowia oraz wystawi Pani skierowanie do specjalisty neurologa.