Jak liczyć dni głodówki?

Witam. Mam 21 lat, 181 cm wzrostu i ważę dosyć sporo (106kg) - chciałem schudnąć, niestety lub stety wybrałem sposób głodówki - oczywiście przygotowywałem się do niej. Moje pytanie jest dosyć proste, aczkolwiek sam nie potrafię znaleźć nań odpowiedzi. Co do pytania - chodzi o fakt od którego momentu mam liczyć dni ?? Od czasu 1 dnia w którym nic nie zjadłem ? Czy może jakoś ~3 dni później po ów 1 dniu, gdzie organizm zaczyna wykorzystywać pokłady tłuszczu ?

Dzień dobry :)

Niestety, ale głodówka nie jest dobrym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podczas jej stosowania organizm przestawia się na tryb "oszczędzania". Po powrocie do normalnego jedzenia może się okazać, że tkanka tłuszczowa ponownie będzie się odkładać w organizmie. Ideą skutecznego odchudzania jest przyspieszenie metabolizmu organizmu, a nie jego spowalnianie. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który ułoży indywidualny plan żywieniowy dostosowany do potrzeb Pana organizmu. Głodówka może przynieść więcej problemów niż korzyści.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Wybrał Pan najgorszy z możliwych sposobów na odchudzanie. W ten sposób zwolni Pan swoją przemianę materii. Może Pan przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pan również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Głodówką skutecznie uczy Pan organizm, żeby magazynował kalorie. Nie polecam tej metody, jest n chwilę. Bardzo często zamaist tkanki tłuszczowej traci się wodę (odwodnienie) i masę mięśniową, dodatkowo rozregulowuje Pan układ hormonalny. Odpowiednia dieta, dla mężczyzny min. 1700 kcal + umiarkowana aktywność fizyczna + chęci=klucz do sukcesu.
www.dietetykwkrakowie.pl; www.facebook.com/DietetykwKrakowie/