Jak ma schudnąć 10-latek?

Witam. Mam wzrostu 142 cm, ważę 40 kg, chociaż przed wakacjami ważyłem 33 kg. Jeśli ktoś mógłby napisać jadłospis... byłbym bardzo wdzięczny. Mam zajęcia z koszykówki i tańca.
ponad rok temu

Witam!

Twoja waga na siatkach centylowych mieści się na 75 centylu. Oznacza to, że masz prawidłową masę ciała i nie musisz, a nawet nie powinieneś, się odchudzać. Masz 10 lat - jest to czas, kiedy Twój organizm rośnie i aktywnie się rozwija. Często jest też tak, że masa ciała ulega zwiększeniu, a rośniesz dopiero po jakimś czasie. Twoja waga z pewnością się unormuje. Nie możesz jednak ograniczać podaży kalorii wraz z pożywienia, ponieważ Twój organizm nie będzie otrzymywał niezbędnej energii do wzrostu!

Dlatego proponuję, abyś odżywiał się tak jak dotychczas i uprawiał jak najwięcej sportu. Jedyne, co mogę Ci zalecić, to unikanie produktów typu fast food, słodyczy i słodkich, gazowanych napojów oraz spożywanie dużych ilości warzyw.

Pozdrawiam!