Jak ma wyglądać dieta oraz treningi, aby przybrać na wadze?

18 lat, 54kg, 173cm. Mężczyzna. Co mam jeść aby przybrać na wadzę i co ile ? Jak ma wyglądać moja dieta oraz treningi ? Jednakże jest jedno ale z mojej strony, nie stać mnie na konkretne jedzienie badz silownie w cwiczeniach. Dlatego prosze jeżeli to możliwe, o diete w której moge stosowac rzeczy ktore kupie w codziennym spozywczaku czy delikatesach oraz cwiczenia bez dodatkowego sprzetu pompki, przysiady. CZY JEST TO MOŻLWIE , PROSZĘ O POMOC!

Witam,
w tej sytuacji nie jestem w stanie w kilku słowach ułozyć dla Pania diety. Proponuję zgłosić się po poradę do dietetyka w swojej okolicy, gdyż wszystko musi być dobrane pod zestaw ćwiczeń, Pana upodobania kulinarne, a także zapotrzebowanie. Ja jedynie co mogę zasugeować, proszę stopniowo zwiększać wartośc kaloryczną diety (np. co tydzień większej o 150 kcal) i bezposrednio po treningu do 30 minut zjeść np. banana i serek wiejski. To pomoże w budowaniu masy mięśniowej i róznocześnie wpłynie na przyrost wagi.
Pozdrawiam

Witam. Proponuję się udać do dietetyka który na podstawie pomiarów, wywiadu ułoży indywidualny jadłospis dla Pani.

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby ułożyć indywidualną dietę i plan treningowy. zapraszam na konsultację lub proszę o kontakt drogą mailową w celu przeprowadzenia wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Z pewnością powinien Pan skupić się nad tym co zjada a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę pozbawione ważnych składników odżywczych. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy również spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem. Kaloryczność diety powinna przewyższać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. tylko w taki sposób uda się przytyć.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk