Jak mądrze ćwiczyć?

Część mam 16 lat 1.68 m i ważę 59 kg- jestem zadowolona ze swojego ciała od bioder w gore bo jestem tam naprawdę szczupła ale nienawidzę swoich ud (łydki mam znowu normalne, raczej chude) bo są jakby nie od tego ciała stosowałam wiele diet bo kiedyś miałam nadwagę i ogólnie jestem bardzo wysportowana bo uwielbiam sport i dużo ćwiczyłam od zawsze od dłuższego czasu chodzę na siłownie by zgubić te okropne uda ale tak naprawdę umięśniają mi się  jeszcze bardziej (zawsze były bo dużo ćwiczę) a ja tak marze o szczupłych nogach! Właśnie nie wiem jak powinnam się odżywiać przed siłownia po siłowni żeby nie przybrać na wadze na masie mięśniowej a schudnąć uda! ja generalnie mało jem( tak jakby nieustająca dieta)a najwięcej jem białka ale krążą opinie ze ono właśnie powoduje przyrost mięsni i dlatego pisze bo nie wiem czy mogę je jeść w większych ilościach czy nie! Proszę pomóżcie mi i doradźcie jak mądrze jeść żeby pozbyć się  tych moich ud PS mam jeszcze pytanie co do lipolizy bo znajoma się pytała czy to działa i w ogóle wszystkie szczegóły i jakie są efekty itp dziękuję bardzo czekam na odp. :D
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Spożywanie dużych ilości białka przy jednoczesnym treningu siłowym buduje masę mięśniową. Z kolei spożywanie większych ilości białka bez wykonywania ćwiczeń siłowych powoduje utratę tkanki tłuszczowej. Jednak bez porozumienia z dietetykiem nie powinnaś nadmiernie zwiększać białka w diecie, tym bardziej jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, a do tego jesteś w wieku dojrzewania. Dieta powinna być zbilansowana i różnorodna, dostarczająca odpowiednich ilości wszystkich składników odżywczych.

Na wyszczuplenie ud proponuję taki zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Do tego proponuję ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/idealne-posladki-to-mozna-wycwiczyc
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud-0
http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0

Proszę odżywiać się zdrowo, według prawidłowych zasad żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Lipoliza to zabieg eliminujący małe, nagromadzone miejscowo ilości tłuszczu. Najczęściej stosuje się ją do redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy (usunięcie tak zwanego drugiego podbródka, zmniejszenie policzków lub worków pod oczami) oraz w innych rejonach ciała, np. brzuch, pośladki, uda czy biodra. Lipoliza znalazła również swoje zastosowanie w leczeniu tłuszczaków. Jednak zabieg ten nie nadaje się do ogólnej redukcji masy ciała. Stosuje się go miejscowo, w celu uzyskania efektu estetycznego. Dlatego też zaleca się go głównie osobom szczupłym, z niewielkim, występującym miejscowo, nadmiarem tkanki tłuszczowej. Osobom z dużą nadwagą lipoterapia niestety nie pomoże.

Pozdrawiam.