Jak mam interpretować swoje wyniki morfologii?

Dzień dobry, Mam kilka wyników, byc moze nie polaczonych ze sobą: Fe 34 (niedobory od kilku lat) Hmb 13,5 Rbc 4,59 (Pozostala mofrologia takze w normie, suplementacja Fe od 10msc) D-dimery 970. Osoba aktywna (4x w tyg), lat 27, kobieta Będę niezmiernie wdzieczna wskazowki co do dlaszego postepowania. M.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest analiza pełnych wyników łącznie z jednostkami oraz zestawienie ich z pani obrazem klinicznym. Jeśli nie występuje u pani niedokrwistość nie martwiłbym się niskim poziomem żelaza. Żeby ocenić gospodarkę żelazo w organizmie może pani dodatkowo wykonać badanie ferrytyny i transferyny. Stężenie d-dimerów nie jest specyficznym badaniem i i ich podwyższenie może towarzyszyć na przykład reakcji zapalnej. Jeśli klinicznie mało prawdopodobne jest żeby występowała u pani żylna choroba zakrzepowo-zatorowa nie martwiłbym się nadmiernie tym wynikiem i ewentualnie powtórzył badanie.