Jak mam interpretować TK kręgosłupa?

Proszę o analizę badania TK: Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna. Rozluźnienie aparatu więzadłowego z tendencją do przerostu.C3/C4 niewielkie dokanałowe uwypuklenie krążka z modelowaniem worka oponowego. C4/C5 centralne tylne uwypuklenie krążka z umiarkowanym uściski na worek oponowy. Kanał kręgowy przewężony w wymiarze strzałkowym do 11mm. C5/C6 obniżenie przestrzeni m-kręgowej i centralno-prawostronna protruzja krążka z uściskiem na worek oponowy i impresją na korzeń prawego nerwu. Kanał kręgowy przewężony w wymiarze strzałkowym do 10 mm. Zaostrzenie kostne na tylno-górnej krawędzi trzonu C6. C6/C7 Tylno-boczne uwypuklenie krążka z umiarkowanym uściskiem na worek oponowy. Pogrubiałe więzadła żółte. Kanał kręgowy przewężony w wymiarze strzałkowym do 11 mm.

Witam serdecznie,

Badanie zobrazowało chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.