Jak mam interpretować usg jamy brzusznej?

Witam Proszę o interpretację USG jamy brzusznej Wątroba niepowiększona o jednorodnie wzmożonej echogeniczności. Pęcherzyk zółciowy cienkościenny. PŻW i drogi zółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Głowa i trzon trzustki o prawidłowych wymiarach i echostrukturze, ogon trudny do obrazowania z powodu gazów jelitowych. Nerka prawa o prawidłowych wymiarach i echostrukturze, bez złogów i cech zastoju. Nerka lewa o prawidłowych wymiarach, w jednej trzeciej górnej torbiel o średnicy 31mm. Śledziona o prawidłowych wymiarach i echogenicznoścci. Pęcherz moczowy niecałkowicie wypełniony. Pozdrawiam : Mężczyzna 34 lata

Właściwie badanie opisuje prawidłowe narządy jamy brzusznej, za wyjątkiem nerki lewej, w której ma Pan 31mm torbiel, czyli niewielki zbiornik płynu. Nie wymaga to leczenia, a jedynie obserwacji w USG- należałoby zrobić badanie kontrolne za rok.