Jak mam interpretować wyniki badań w kierunku boreliozy?

Dzień dobry. Proszę o interpretację badan na boreliozę, i radę. Od kilku lat pogarsza się moje samopoczucie, pomimo dobrych wyników krwi. Tarczyca tsh 2,19, Kwas moczowy 4,50, serce zdrowe, ale często uczucie mocnego bicia lub nierównomiernego bicia. Problemy jelitowe, ostatnio coraz częściej bóle brzucha poniżej pępka. Bóle jąder i prącia. Bóle stawów, (od pół roku) głównie dużych palców u nóg i łokci. Od lat coraz mocniejsze uczucie wyczerpania, brak sił, często nie jestem wstanie przepracować 4 godzin. Często zmęczenie już po przebudzeniu. Bóle głowy, zawroty głowy(ostatnio trochę mniej). Częste infekcje grypopodobne(czasem bez gorączki). Często pobolewanie gardła, bóle ucha, zwykle lewego. Wysuszanie gardła, chrypa. Coraz gorsze samopoczucie psychiczne, stany przygnębienia, rozdrażnienia, czasem lekkie otępienia. Nadwrażliwość na dźwięki, zwłaszcza wszelką muzykę, która bardzo mnie drażni. Badanie western-blot Anty-Borelia Graniczne, igM v1sE Bb-2, (-) igM p41- 3, (-) igM p39 -1 (-) igM OspC-adv Ba -19,00 ( /-) igM OspC-adv Bb -18,00 ( /-) igM OspC-adv Bg -19,00 ( /-) igM OspC-adv Bsp- 17,00 ( /-) igG antygen v1sE Ba 14,00 (-) igG antygen v1sE Bb 10,00 (-) igG antygen v1sE Bg 4,00 (-) igG antygen Lipid Ba 1,00 (-) igG antygen Lipid Bb 0,00 (-) igG p 83 4,00 (-) igG antygen p 41 -134,00 ( ) igG p39 - 5,00 (-) igG ospc - 41,00 ( ) igG antygen p 58 -2,00 igG p 21 - 3,00 igG p 20 - 2,00 igG p 19 - 3,00 igG antygen p18 - 1,00 Borrelia IgG (WB) wynik: negatywny W przeszłości kilkukrotnie byłem ugryziony przez kleszcza(mieszkam pod lasem), wiele lat temu (ponad 10)chyba nawet z lekkim rumieniem, ale szybko zanikł(jeszcze w tedy nie słyszałem się o chorobach odkleszczowych) i nic z tym nie robiłem. Co dalej?, czy te wyniki i objawy dają jakiś kierunek do zrobienia kolejnych badań, czy lekarz pierwszego kontaktu powinien był zareagować?, do kogo powinienem się teraz udać? Do jakiego specjalisty?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku może się Pan udać do specjalisty chorób zakaźnych w ce;u interpretacji podanych wyników.