Jak mam leczyć, jeśli bakterie ecoli w moczu?

Bardzo proszę o pilną odpowiedź stwierdzono u mnie bakterie ecoli w moczu - posiew w ilości >10'5 CFU/1ml. Po miesiącu brania leku zamur500 zrobiłem ponowny posiew a tu inna bakteria enterobacter cloacae w ilości >10'5 CFU/1ml co to ma znaczyć jak leczyć ile i czym? Proszę o odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim leczenie jest wymagane jeśli istnieją objawy kliniczne. Jeżeli u Pana nie są planowane zabiegi urologiczne i nie ma Pan objawów zakażenia układu moczowego, to taki stan nie wymaga leczenia.