Jak mam liczyć siedmiodniową przerwę, jeśli ostatnią tabletkę zwymiotowałam?

Witam. Przedostatnią tabletkę z blistra (20) zwymiotowałam po upływie ok. 3 godzin od jej przyjęcia. Następnego dnia zadzwoniłam do ginekologa i spytałam czy mam ją uzupełnić. Otrzymałam odpowiedzieć, że mam teraz przyjąć ostatnią tabletkę i zrobić normalną siedmiodniową przerwę, tak jak bym wzięła ją normalnie. Te tabletki przyjmuję o 20:00, więc tę ostatnią tabletkę przyjęłam od razu po telefonie (o godzinie 16:00). Problem w tym, że okres dostałam dzień wcześniej niż zwykle, więc tabletki powinnam zamiast normalnie po siedmiodniowej przerwie, przyjąć nie w środę, ale dzień wcześniej we wtorek? jak mam to traktować?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy dłuższym stosowaniu tabletek jest nieistotne dla kontynuowania antykoncepcji, w którym dniu cyklu pojawiła się miesiączka. Zasada brania tabletek polega na systemie 21:7 tj, 21 dni bierzemy tabletki, robimy 7 dni przerwy.

Proszę zatem zastosować się do rad Pani ginekologa i wziąć tabletkę w normalnym terminie.

Pozdrawiam.