Jak mam odczytać wyniki mojego dziecka?

Mój 3.5 letni synek miał biegunkę i wymioty, parę dni później miał pobraną krew do badań. To jego wyniki, niepokoją mnie proszę o interpretacje. Wypisuje tylko te, które nie są w normie morfologia krwi: leukocyty 3.97 MCV 75.6 RDW 14.6 neutrocyty 0.84 neutrocyty% 21.1 limfocyty% 64 Ocena mikroskopowa rozmazu krwi: neutr. pał. 0.9 % neutr. seg. 23.6 % limfocyty 68.2 %
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl