Jak mam określić swoją orientację seksualną?

Witam,mam pewien problem.. Otóż nie jestem w stanie określić mojej orientacji seksualnej. Zastanawiałam się nad aseksualnością,ponieważ żadna płeć nie pociąga mnie w sensie seksualnym. Natomiast mam okoleżankę,którą znam od niedawna..posiadam również chłopaka. Sęk w tym,że wolę spędzać czas z nią i jestem o nią strasznie zazdrosna. Chcialabym cały czas ją tulić,ba! Chciałabym ją nawet pocałować. Muszę przyznać,że jest śliczna i kochana. Już kiedyś się całowałam z dziewczyną, która dodatkowo mi się podobała. Czyżbym całe życie żyła w błędzie,że jestem w 100% hetero?

Witam Panią,
Pani krótki opis absolutnie nie jest wystarczający
do określenia Pani orientacji seksualnej.
Nie wspomina Pani nic o swojej przeszłości.
Możliwe, że dystans w stosunku do mężczyzn ma podłoże
psychologiczne i wynika np. z bolesnych doświadczeń
z przeszłości.
Możliwe też, że jeszcze nie spotkała Pani mężczyzny,
którego mogłaby Pani pokochać i dlatego nie odczuwa Pani
potrzeby uprawiania seksu.
Zauroczenie dziewczyną nie musi oznaczać orientacji homoseksualnej.
Większość młodych ludzi określa swoją orientację seksualną w wieku
dojrzewania do wieku około dwudziestu trzech lat.
Zdarza się, że młodzi ludzie fantazjują o osobach tej samej płci lub okazują
im większe zainteresowanie, nie będąc przy tym ani homoseksualistą
ani biseksualistą.
Jednak rzetelnie na Pani pytanie można odpowiedzieć tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Jeżeli Pani wątpliwości będą się utrzymywały, to zachęcam
Panią do osobistego skonsultowania problemu z seksuologiem
lub z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl