Jak mam pokonać objadanie się? Jak wyeliminować napady głodu?

Witam, mam na imię Marta, mam 21 lat, 170 wzrostu i aktualnie ważę 72 kg :( Moim problemem jest objadanie, pochłaniam straszne ilości jedzenia i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wiem, że robie żle, a i tak jem i jem, nawet gdy nie czuję głodu i jestem pełna. Muszę dodać, że wcześniej byłam na diecie 1000 kcal, przez ostatnie 8 miesiecy się pilnowałam, ćwiczyłam i zrezygnowałam z tuczącego jedzenia, słodyczy itp., dzieki temu doszłam do wagi 59 kg, ale nie utrzymałam tjej długo, bo zaczęłam się objadać od Świąt Wielkanocnych. Tym sposobem nadrobiłam ponad 10kg :/ Jeszcze efekt uboczny to wstrzymanie okresu, a do ginekologa krępuję się iśc :( Przed odchudzaniem ważyłam 90 kg, teraz boję się, że wróce do wagi wyjściowej, a bardzo bym tego nie chciała. Nie wiem, czym spowodowane są te napady obżerania się, kiedy cały dzień jem, a potem mam wyrzuty sumienia. Teraz chcę się zmotywować do diety ponownie. Proszę o radę, jak mam sobie poradzić z moim problemem. Z góry dziękuję

Witam,

Jeśli ma Pani kłopoty z regularnością miesiączek, proszę NIEZWŁOCZNIE udać się do ginekologa.
Nie ma tu miejsca na wstyd, czy skrępowanie - tu chodzi o Pani zdrowie.
Możliwe, iż dieta doprowadziła do rozregulowania układu hormonalnego, ale przyczyna może być inna.

Niepohamowany apetyt może być związany z:
- długimi przerwami między poszczególnymi posiłkami,
- głodzeniem się, co stara się Pani sobie "odbić" poprzez "obżeranie się",
- zaburzeniami glikemii (warto wykonać kontrolnie badanie stężenia glukozy na czczo),
- przyczyną może być: nuda, stres (proszę się zastanowić, jak reaguje Pani na napięcie, jak rozładowuje stresy?).

Proszę zajrzeć na:
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
http://portal.abczdrowie.pl/utrzymanie-wagi-wszystko-zalezy-od-mozgu
http://portal.abczdrowie.pl/efekt-jojo-nie-daj-sie-zwiesc-gdy-chce-ci-sie-jesc
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Pomysły na ćwiczenia dostępne są na:
www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam