Jak mam pomóc synowi, które jest uzależniony od alkoholu?

Witam mój syn ma 21 lat jest uzalezniony od alkoholu juz jo jako matka wyciaglam b go kilka razy z dołka bylo to odwyk a ino wyszedł po tygodniu zaczol pić jak mam mu pomoc bo juz niewiem co mam robiv

Witam. Jeśli dobrze zrozumiałam pisząc o odwyku ma Pani na mysli pobyt syna na Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Absytynencyjnych. Nie jest to jednak leczenie podstawowe uzależnienia od alkoholu, ale czasami niezbędne, aby je rozpocząć. Po pobycie na Oddziale, gdzie syn otrzymał pomoc medyczną i prawdopodobnie pomoc polegającą na motywowaniu do podjęcia dalszego, psychoterapeutycznego leczenia już w warunkach ambulatoryjnych w poradni, należałoby właśnie tam kontynuować leczenie. Według wytycznych PARPA psychoterapia uzależnień powinna trwać ok. 2 lat i obejmować psychoterapię indywidualną i grupową. Jedną z form pozwalających utrzymać trzeźwość są także grupy AA, które działają niezależnie, ale zdarza się, że Poradnie Leczenia Uzależnień udostępniają im własne pomieszczenia. W Bielsku-Białej jest kilka poradni zajmujących się psychoterapią uzależnień, znajdzie je Pani w internecie, np. tutaj: http://www.psychiatria.bielsko.pl/poradnia_terapii_uzaleznienia_od_alkoholu_i_wspoluzaleznienia
Zajmują się także współuzależnieniem, więc w razie czego również członkowie rodziny mogą otrzymać tam pomoc. Pozdrawiam, Małgorzata Mróz, tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl