Jak mam poradzić sobie z niską samooceną?

5 sierpnia będę miała 30 i czuję się mało wartościowa co robią kobiety w wieku 30 lat mój partner mówi mi że jestem ładna a ja się czuję brzydka w młodym wieku szkolnym miałam niską samoocenę dokuczali mi w szkole popychali wyzywali czułam się źle miałam myśli samobójcze i wpadłam w alkoholizm byłam na odwyku nie piję już od 3 lat czasami pojawiają się lęki często płaczę i boli mnie żołądek jak się denerwuję

Witam serdecznie
Już składam Pani najserdeczniejsze życzenia z okazji Urodzin. To świetnie, że ma Pani partnera, który docenia Pani urodę. Gratuluję Pani, że pokonała Pani swój problem z alkoholem i utrzymuje Pani się w trzeźwości. Jeśłi chodzi o ból żołądka, płacz i lęki: warto podjąć psychoterapię, aby "wyrzucić" z siebie smutek, jaki w Pani zagościł.
Też mieszkam we Wrocławiu, więc zapraszam do siebie: tel. 513 14 33 68 lub proszę o wiadomość: lucjamaria@wp.pl
Chętnie Pani pomogę.
Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapar

Dzień Dobry Pani,

Proszę już dzisiaj! przyjąć ode mnie życzenia Urodzinowe.
Z przesłaniem dla Pani
Miłości (również do samej Siebie) Piękna, Wiary, Radości, wartościowych Ludzi wokół oraz kreowania swojej drogi życiowej,
po Swojemu :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że przyczyna w Pani
doświadczaniu i postrzeganiu Siebie jest wielowątkowa, między innymi leży w zaniżonej samoocenie.

Samoocena, jako jeden z filarów poczucia własnej wartości odpowiada na pytanie:
1. Jak Człowiek postrzega siebie?
2. Jak Siebie ocenia?
3. Jaką posiada wiedzę o Sobie, czyli tzw. opinie i sądy na swój temat.?

Pytania odnoszą się szczególnie do tych obszarów życia, którym Człowiek nadaje emocjonalne znaczenie.
Ta niska samoocena jest przyczyną nadmiernego skupiania się na własnych ograniczeniach, słabościach i przez to wycofywanie się z aktywności, jak i uogólnianie niepowodzeń, przez to niedocenianie/nie zauważanie swoich zalet/umiejętności/mocnych stron/zasobów...

Tak nie musi być!
Jestem przekonana, że nie docenia Pani, pewnie nie zauważa, że ma wiele zalet, by móc nimi dzielić się nimi z Innymi/ze Światem.

Być może zbyt mocno skupia się Pani na tym, czego nie ma, co się nie dzieje?

Podsumowując, inspiruję Panią do przepracowania tego, co dla Pani trudne, poprzez podjęcie świadomej psychoterapii.
Możliwe byłoby to w pracy rozwojowej (psychoterapeutycznej) pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.

Proszę nie czekać i sięgnąć po niezbędne wsparcie specjalistyczne.

Życzę Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605

Mgr Łucja Fitchman

Dzień dobry! Wszystkiego najlepszego z okazji minionych urodzin!
W odpowiedzi na Pani wpis to wszystko, o czym Pani pisze, wskazuje na trudne emocje, które występowały w Pani przeszłości i są obecne do dnia dzisiejszego. Również Pani ciało daje sygnały o przeciążeniu stresem, przykrymi emocjami - pojawiają się bóle brzucha.
Polecam udać się na konsultację z psychoterapeutą i po ustaleniu celów rozpoczęcie terapii.
Życzę wszystkiego dobrego! Pozdrawiam