Jak mam poradzić sobie z ojcem alkoholikiem?

Pomocy szukam pomocy pilnie ponieważ mieszkam z mężem który nie pije alkoholu i z ojcem alkoholikiem który znęca się psychicznie i fizycznie nad nami i wyrzucił męża z domu bez powodu w rodzinie wsparcia nie mamy mieszkać teraz musimy w samochód, ie ojciec przeoija cała emeryturę... Nie mam słów, sił i pomocy...

Witam, proszę zwrócić się o pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej. Aby zastanowić się jak Państwu pomóc potrzebne jest więcej informacji, aby dostosować możliwości wsparcia.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie :)

Opisana przez Panią trudna sytuacja rodzinna, ma prawo Panią niepokoić, rozumiem, że poszukuje Pani optymalnego rozwiązania skomplikowanej i równocześnie trudnej sytuacji rodzinnej (z historią nadużywania alkoholu i agresywnych zachowaniami u Pani Ojca).

Co Pani może? Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym w godz. 14.00-22.00 gdzie uzyska Pani wskazówki, potrzebne wsparcie oraz pomoc specjalistyczną.

Jak również skontaktować się z telefonicznym całodobowym/bezpłatnym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np w Krakowie, nr 12 421 92 82, gdzie uzyska Pani wskazówki, co może Pani oraz Pani Mąż, w takiej sytuacji zrobić, (po wstępnym rozpoznaniu sprawy).

Pozostaje również możliwość kontaktu z MOPS-em, celem uzyskania optymalnego dla Państwa wsparcia.

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

To b.trudna sytuacja, na ten pierwszy moment najlepiej się zgłosić do Interwencji Kryzysowej (poszukać np w Ośrodkach Pomocy Społecznej), tam mogą Wam pomóc i pokierować co dalej robić. Pewnie dobrze byłoby ojcu założyć tzw Niebieską Kartę (najlepiej chyba pójść z tym do swojego dzielnicowego).